1. Hasła
  2. Poradnia
Pobierz Minisłownik w wersji .PDF

Nowe Relacje

pl Polish
PL - UA

Języki: Ukraiński

Військова травма

– сильна психологічна травма, яка часто виходить за межі людської стійкості до стресу, який був викликаний досвідом війни. Важливо пам’ятати, що не кожна людина, перебуваючи в кризі біженства та яка втікає від війни в Україні або в інших країнах світу, була свідком травматичних подій.

Розмова

– один з основних і найкращих методів роботи в міжкультурному середовищі біженців (див. → Рекомендації → Методи).

Культурне різноманіття

– принцип, який визнає і легітимізує не тільки культурні відмінності між різними групами людей, але й саме існування різних культур, їх співіснування і взаємодію. Воно дозволяє оцінити прояви культури, які характеризують конкретне суспільство, країну або регіон, дає можливість прийняти і поділитися характеристиками тієї чи іншої культури в даному місці у світі. Поняття культурного різноманіття тісно пов’язане …

Культурне різноманіття Read More »

Культурні різниці

– «два супутники – один космос», за допомогою такої метафори можна описати ситуацію, в якій зустрічаються культурні різниці. Виховання в тій чи іншій культурі призводить до того, що реальність, яку сприймає людина, фільтрується через призму певних припущень щодо соціального життя, не повністю сформульованих і усвідомлених, які спрямовують думки і впливають на поведінку. Це, в свою …

Культурні різниці Read More »

Пенсіонери та пенсіонерки

– різноманітна група осіб віком від 60 до 100 років. Старіння – індивідуальний процес, який залежить від соціальної, економічної або політичної ситуації. Тому неможливо дати визначення «типової» літньої людини. Старіння стосується людей різного віку: 60-75 років (рання старість), 75-90 (пізня старість), 90+ (довголіття).

Потреба

– помітна нестача чогось. Команди, що виконують завдання у сфері роботи з людьми, з досвідом біженця , в першу чергу повинні прислухатися до їх потреб і, наскільки це можливо, задовольнити їх в першу чергу, особливо якщо мова йде про основні потреби, такі як право на відпочинок, психічне здоров’я тощо. Активізаційні дії не є завданнями, які виконуються в …

Потреба Read More »

Перша психологічна допомога

(скорочено: ППД) – гуманітарна, підтримуюча реакція на іншу людину, яка страждає та може потребувати підтримки. ППД поважає гідність, культуру і можливості даної людини. Включає надання практичної допомоги та підтримки, яка не є нав’язливою, оцінку потреб та турбот; допомогу у задоволенні основних потреб (наприклад, потреб в їжі, воді, інформації); активне слухання осіб, яким потрібна підтримка, без чинення на …

Перша психологічна допомога Read More »

Міжкультурність

– відноситься до контактів і спілкування між культурними групами, що відрізняються одна від одної серед інших, етнічним походженням, релігією, мовою або національністю, на умовах рівності. Мова не йде про домінацію однієї культури над іншою, незалежно від співвідношення більшість-меншість. За даними ЮНЕСКО, це поняття означає «побудову справедливих відносин між людьми, громадами, країнами і культурами». Метою цієї …

Міжкультурність Read More »

Мігрант

– людина, яка з різних причин і на період більше ніж один рік залишає своє місце постійного проживання і переїжджає на інше місце, як в межах країни, так і за кордон, на тимчасове або постійне проживання, добровільно або примусово, законно або незаконно. Цей термін охоплює, серед інших, трудових мігрантів та іноземних студентів. Часто слово «мігрант» …

Мігрант Read More »

Криголами

– методи дій, спрямовані на усунення різних міжкультурних бар’єрів (див. → Рекомендації → Методи).